About NEXO

Lazer Kesim

Çeşitli malzemelerin 2D yüksek hassasiyette, küçük hacimli şekillendirme, hızlı prototipleme ve daha ince malzemelerin kesilebilmesi için ideal bir seçimdir.

Fason Lazer Kesim

Çeşitli malzemelerin hassas bir şekilde işlenmesinin ve kesilmesinin dış kaynaklardan temin edilmesini ifade eder.

Lazer Kesim Teknolojisi

Lazer odaklama ile üretilen yüksek güç yoğunluğu enerjisi uygulanarak elde edilir. Bilgisayarın kontrolü altında, lazer ışını darbeyle boşalır, böylece belirli bir frekansın bir demetini ve belirli bir darbe genişliğini oluşturmak için kontrollü tekrarlanan yüksek frekanslı darbeli bir lazer ışını ortaya çıkar. Darbeli lazer ışını optik yol boyunca iletilir, yansıtılır ve odaklama lens grubu tarafından odaklanır. İşlenmiş nesnenin yüzeyinde ince, yüksek enerjili yoğunluklu bir nokta oluşur ve odak noktası, işlenecek malzemenin hemen yüksek bir sıcaklıkta eritilmesi veya buharlaştırılması için işlenecek yüzeye yakın konumlandırılır.

Her yüksek enerjili lazer darbesi, nesnenin yüzeyindeki küçük bir deliği bilgisayar kontrolu altında anında keser. Lazer işlem kafası ve işlenecek malzeme, önceden çizilen desene göre sürekli olarak hareket ettirilir. Böylece nesne istenilen şekilde işlenir. Kesme işlemi sırasında, kiriş ile koaksiyal bir hava akışı kesme kafası tarafından dışarı atılır ve erimiş veya buharlaştırılmış malzeme yarığın alt kısmından dışarı üflenir (Not: eğer üflenen gaz ve kesilen malzeme bir ısıl reaksiyon oluşturuyorsa, reaksiyon kesme sağlar.

Hava akışı ayrıca kesme yüzeyini soğutur, ısıdan etkilenen bölgeyi azaltır ve odaklama aynasının kirlenmemesini sağlar). Geleneksel sac işleme yöntemi ile karşılaştırıldığında, Lazer Kesim yüksek kesme kalitesine (dar yarık genişliği, küçük ısıdan etkilenen bölge, düzgün kesim), yüksek kesme hızına, yüksek esnekliğe (serbest bir şekilde kesilebilir) ve çok çeşitli malzemelere uyarlanabilirliğe ve diğer avantajlara sahiptir.